Ak sa podnikateľ rozhodne, že už nechce ďalej pokračovať vo svojej podnikateľskej činnosti, môže svoju spoločnosť predať. S.r.o. sa môže predať buď na základe zmluvy o predaji spoločnosti (podniku), alebo na základe zmluvy o prevode obchodného podielu. Pri predaji s.r.o. rozlišujeme viacero druhov predaja týchto spoločností a to: s.r.o. s históriu, s.r.o. bez histórie (novovzniknutá – zatiaľ bez podnikateľskej činnosti), predaj s.r.o. s DPH alebo predaj s.r.o. bez DPH. Každý z týchto druhov predaja má svoje výhody a nevýhody, napríklad predaj s.r.o. s históriou môže byť zložitejší než predaj s.r.o. bez histórie, ale taktiež môže byť aj výhodnejší z toho dôvodu, že s.r.o. bez histórie, teda bez podnikateľskej činnosti môže pôsobiť skepticky a pochybovačne.
Predaj sro na základe zmluvy o prevode podielu – tento spôsob je veľmi často využívaný, ide tu vlastne o to, že sa zmení vlastník s.r.o., dôležité je to, či sa podiel spoločnosti bude prevádzať na iného spoločníka, alebo na úplne inú „cudziu“ osobu, ktorá nefiguruje v spoločnosti. Na to, aby prišlo k prevodu podielu na iného spoločníka vo firme je potrebné rozhodnutie o súhlase od valného zhromaždenia. Súhlas od valného zhromaždenia nemusí byť potrebný, ak je tak uvedené v spoločenskej zmluve. Čo sa prevodu podielu na „cudziu“ osobu, ktorá nepôsobí v spoločnosti týka, v tomto prípade je prevod možný iba vtedy, ak je tak ustanovené v spoločenskej zmluve a taktiež s týmto rozhodnutím musí súhlasiť valné zhromaždenie. Ak sú dané súhlasy od všetkých potrebných strán, následne sa prechádza k uzatvoreniu zmluvy o prevode obchodného podielu. Táto zmluva musí byť v písomnej forme a mala by obsahovať všetky potrebné údaje ako napríklad: informácie o oboch zmluvných stranách, o tom čo konkrétne sa prevádza ako obchodný podiel, či ide o bezodplatný alebo odplatný prevod a v prípade, ak ide o prevod na „cudziu“ osobu jej súhlas so spoločenskou zmluvou spoločnosti. Platnosť tejto zmluvy musí sprevádzať taktiež aj dôležitý krok a to podpísanie oboma zmluvným stranami, ktoré musí byť úradne overené. Ďalším dôležitým krokom pri prevode podielu je aj súhlas správcu dane, avšak tento súhlas nie je potrebný za každých podmienok, najčastejšie iba ak ide o prevod väčšiny podielu, alebo ak je osoba, na ktorú je podiel prevádzaný označená ako daňový dlžník. Okrem toho je potrebné rovnako aj zapísať zmeny o prevode podielu do Obchodného registra.
Predaj s.r.o. na základe zmluvy o predaji podniku – zásadný rozdiel medzi prevodom podielu a predajom na základe zmluvy je to, že pri prevode sa mení iba človek, ale pri predaji na základe zmluvy sa prevádza všetok majetok a iné vlastníctvo na ďalšiu firmu. Takáto zmluva o predaji by mala obsahovať informácie, ako napríklad : základné údaje o oboch zmluvných stranách, základné údaje o spoločnosti, o tom, čo sa vlastne ide predať, informácie o záväzkoch, ktoré vyplývajú obom zmluvným stranám z tohto predaja, cenu predaja spoločnosti, a rovnako ako v zmluve pri prevode podielu aj táto zmluva by mala byť potvrdená, úradne overenými podpismi.